Praca dla lekarzy w Emiratach, Dubaju.

Oferty pracy dla lekarzy w ZAE,  Emiratach Arabskich, Dubaju, Abu Dhabi.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Wysokość zarobków i koszty utrzymania w Dubaju.

         

 

 
   
 

 

       

 

 
   
 

 

       
         

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze (278) ~Gosia : Skończyłam, odpłatne studia na wydziale pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Polsce oraz zaocznie germanistykę – również płatną.

Przez 6 lat dalej „wkuwałam” niemiecki i pracowałam jako instrumentariuszka w jednym ze szpitali we Warszawie. Ostatnia moja pensja w Polsce, netto, ze wszystkim nadgodzinami, dyżurami w niedzielę i święta w marcu 2013 to dokładnie 1623,48 PLN. Raz w roku, przez 6 lat, w trakcie mojego urlopu jeździłam do Niemiec, pracując jako opiekunka osób starszych, aby sobie dorobić do polskiej, głodowej pensji i szlifować dalej język niemiecki.

Od 2. lat pracuję - po akredytacji moich uprawnien zawodowych w Szwajcarii - jako instrumentariuszka w jednym ze szpitali w Zürich. Liczba godzin mojej pracy to 35/tydzień, nadgodzin, dyżurów porównywalna z tymi w Polsce. Ale moje obecne wynagrodzenie podstawowe, brutto, to 6.500,00 CHF/m-c + premia uznaniowa + zwrot za dojazdy do pracy + dodatkowe ubezpieczenie emerytalne + nadgodziny + dodatki za święta i niedziele + ew. dyżury to dodatkowo ponad 35% mojej pensji podstawowej. Koszty utrzymania - najem mieszkania, 3-pokoje, 92 qm z tarasem, garażem i ogródkiem ok. 18 km od miejsca pracy to koszt 950,00 CHF + prąd, woda, telefon, ogrzewanie, internet, ubezpieczenie samochodu to kolejne 450,00 CHF/miesiąc. I żyję sobie tu spokojnie mając sic! - 35 dni płatnego urlopu w roku i podatek dochodowy niższy niż w Polsce, kwota wolna od podatki dla mojej skali dochodów w kantonie to 16.446,50 CHF!!!! A o VAT w Szwajcarii nawet nie wspomnę bo to tylko 8%! A co miałabym w Polsce?

Pozdrawiam koleżanki-pielęgniarki i kolegów-pielęgniarzy, którzy jeszcze są w Polsce!

 

 

 

 

 

Wysokość zarobków i koszty utrzymania w Dubaju.

 

 

 

 

- Osoby na stanowiskach dyrektorskich mogą zarabiać nawet między 50 a 200 tys. zł miesięcznie. Dyrektor HR - ok. 40-50 tys. zł miesięcznie, podobnie kierownik budowy. Lekarz specjalista - między 30 a 60 tys. zł na miesiąc - Bardzo dobre zarobki przygotowane są dla wysokiej klasy specjalistów i to oni powinni pomyśleć o tym kierunku.

Zważywszy na fakt, że koszty utrzymania w Dubaju są porównywalne do kosztów utrzymania w Polsce, można całkiem sporo zaoszczędzić.

- Największym kosztem ponoszonym w Dubaju może być wynajęcie własnego lokum. Ceny są bardzo różnorodne - wszystko zależy od lokalizacji, standardu, powierzchni. Jeśli rozglądamy się za czymś ze średniej półki, możemy szacować, że w skali roku na wynajem wydamy jakieś 50-100 tys. zł rocznie- mówi Tomek Kamola.

Często jest jednak tak, że to pracodawca zapewnia swoim przyjezdnym pracownikom mieszkanie. Może nie na cały okres trwania kontraktu, ale np. na trzy, cztery miesiące. W tym czasie nowa osoba ma czas, aby się zaaklimatyzować i rozejrzeć za czymś we własnym zakresie.

Dubaj nie dla każdego

W Dubaju nie mają czego szukać pracownicy fizyczni z Polski - tam wszystkie tego typu prace są wykonywane przez Hindusów czy Pakistańczyków, którzy zarabiają 500-600 dolarów miesięcznie.

- Polacy, którzy pracują w Dubaju to głównie wysokiej klasy specjaliści, inżynierowie, menedżerowie projektów czy kierownicy budów

- Wielu osobom może się wydawać, że znalezienie pracy w Emiratach jest w miarę proste, że każdy może sobie tam polecieć i zostanie przyjęty z otwartymi ramionami. Prawda jest jednak bardziej brutalna.